Przejdź do treści

Sur oznacza dźwięk, tarang to fala.

Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową. 

W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album zespołu – “Duniya”, a w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu. Pierwsza płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem, zespół zagrał z nią koncerty na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce.

Od początku 2022 roku zespół prężnie działał nad nowym materiałem, który premierę wraz ze specjalnym koncertem miał w poznańskim klubie Próżność. Wydarzenie można śmiało nazwać performance’m muzycznym, barwną historią, którą urozmaicili zaproszeni goście. Zespół ruszył z nowym materiałem w trasę po polskich klubach – „Yatra Tour”. 

Druga płyta “Yatra”, czyli “Podróż”, jest spójnym dziełem – charakter zawarty na płycie utworów łączy się z unikatowymi kostiumami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Charakter zawartych na płycie dwunastu utworów oraz remixu łączy się z wyjątkową okładką. Zróżnicowane brzmienia i obecność różnorodność gatunków muzycznych w towarzystwie tradycyjnych mantr sprawia, że “Yatra” to wielowymiarowa podróż wgłąb siebie.

Zespół występował m.in. na takich festiwalach jak: Las Festival, Summer Contrast, Ostróda Reggae Festival, Egodrop Festival, Wibracje, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko…, oraz w klubach w całej Polsce.


Skład:

Hanka

Hanka Łubieńska – wokal, elektronika

Eryk

Eryk Nowacki – sitar, saz

Łukasz

Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, elektronika, produkcja

pl_PL